Kas jāzina pirms gudrības zobu ekstrakcijas?

rentgens, kurā redzams nepareizi ieaudzis gudrības zobs

Gudrības zoba ekstrakcija ir ķirurģiska procedūra, lai izoperētu vienu vai vairākus gudrības zobus, tas ir, četrus pastāvīgos pieaugušo zobus, kas atrodas mutes aizmugurējos stūros augšpusē un apakšā. Ja gudrības zobam nav vietas augšanai, tā rezultātā rodas sāpes, infekcija vai citas zobu problēmas, iespējams, tas būs jāizrauj. Operāciju veic zobārsts vai mutes ķirurgs.

Kas ir gudrības zobi?

Gudrības zobi jeb trešie dzerokļi ir pēdējie pastāvīgie zobi, kas izšķiļas mutē. Šie zobi parasti parādās vecumā no 17 līdz 25 gadiem. Daudziem cilvēkiem attīstās skarti gudrības zobi, kuriem nav pietiekami daudz vietas, lai tie izšķiltos vai normāli attīstītos. Skartie gudrības zobi var izšķilties tikai daļēji vai neizšķilties vispār.

Sarežģījumi

Visticamāk, ka skartais gudrības zobs būs jāizrauj, ja tas rada problēmas kā sāpes, infekciju vai smaganu slimību, zobu bojājumu, tuvumā esošā zoba vai apkārtējā kaula bojājumu, komplikācijas ar ortodontisko ārstēšanu, lai iztaisnotu citus zobus.

Riski

Lielākā daļa gudrības zobu ekstrakcijas nerada ilgtermiņa komplikācijas. Tomēr skarto gudrības zobu ekstrakcijai dažkārt ir nepieciešama ķirurģiska pieeja, kas ietver iegriezumu smaganu audos un kādas kaula daļas izņemšanu. Retos gadījumos komplikācijas var ietvert infekciju, blakus esošo zobu, nervu, vai žokļa kaula bojājumu.

Kā gatavoties operācijai

Jūsu zobārsts var veikt procedūru klīnikā, tomēr, ja jūsu zobs ir nopietni ietekmēts vai ja ekstrakcijai nepieciešama padziļināta ķirurģiska pieeja, jūsu zobārsts var ieteikt jums apmeklēt mutes ķirurgu. Jūs saņemsiet norādījumus no slimnīcas vai zobārstniecības klīnikas personāla par to, kā rīkoties pirms operācijas un tās dienā.

Operācijas norise

Tās laikā tiek veikts iegriezums smaganu audos, lai atklātu zobu un kaulu. Tiek noņemts kauls, kas bloķē piekļuvi zoba saknei, zobu sadala daļās, jo tad to ir vieglāk izņemt, attīra izņemtā zoba vietu no zoba, kaula vai netīrumiem, aizšuj brūci, lai veicinātu dzīšanu, lai gan tas ne vienmēr ir nepieciešams. Pēc tam uzliek marles kompresi, lai kontrolētu asiņošanu.

Dr. Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā gudrības zobu ekstrakcijas pakalpojumus. Komanda spēj tikt galā ar īpaši komplicētiem gadījumiem.