Ragn-Sells startē Ilgtspējas Indeksā un saņem bronzas apbalvojumu

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Ragn-Sells šogad pirmo reizi piedalījās Latvijas Ilgtspējas indeksā un ieguvis bronzas līmeņa apbalvojumu. Augstākos rezultātus uzņēmums sasniedza vides un stratēģiskās plānošanas kritērijos.

“Esam gandarīti saņemt bronzas novērtējumu jau pirmajā dalības gadā un strādāsim pie tā, lai rezultātu paaugstinātu,” saka Ragn-Sells valdes loceklis Agris Markss. “Ilgtspēja un apļveida jeb aprites ekonomikas principu iedzīvināšana ir Ragn-Sells vērtību pamatā ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā un Skandināvijā, kur uzņēmums strādā jau ilgstoši un ir nozares līderis. Tas mums ir lielisks piemērs un standarts, kam sekot.”

Igaunijā, kur ir Ragn-Sells lielākā Baltijas pārstāvniecība un spēcīgas tirgus pozīcijas, uzņēmumam ir Sudraba līmenis Ilgtspējas indeksa vidējo un mazo uzņēmumu segmentā. Ragn-Sells ir arī viens no četriem indeksa dalībniekiem, ko Sociālo lietu ministrija izvirzīja dalībai testa programmā “Darbiniekiem draudzīgs uzņēmums”. Arī Zviedrijā, kur atrodas Ragn-Sells galvenā mītne, uzņēmums ir viens no zināmākajiem ilgtspējas jautājumu paraugiem. Tā vadītājs Ēriks Sellbergs nupat saņēmis Princeses Viktorijas pasniegto Zviedrijas Karalisko balvu par ieguldījumu ilgtspējīga biznesa attīstībā.

Ragn-Sells korporatīvās sociālās atbildības pamata virzieni ir bērnu un sabiedrības izglītošana, īpaši uzsverot aprites ekonomikas aspektus. “Aprites ekonomikas koncepta iedzīvināšana ir mūsu misijas un vīzijas pamatā, kas tiek īstenots arī biznesa attīstībā. Proti, jebkura jauna investīcija tiek veikta objektos, kas atbilst aprites ekonomikas konceptam,” saka A.Markss.

Par Ragn-Sells sociālās atbildības aktivitātēm:

Latvijā Ragn-Sells īsteno virkni aktivitāšu vietējo kopienu atbalstam un izglītībai par atkritumu savākšanas un šķirošanas principiem. Igaunijā Ragn-Sells īsteno izglītības atbalsta programmas “Atpakaļ skolā” un “Jauniešus skolai”. “Atpakaļ skolā” ietvaros skolu absolventi dodas uz savām iepriekšējām izglītības iestādēm kā vieslektori un dalās pieredzē par karjeras veidošanu un darbu dažādās nozarēs. Savukārt, “Jauniešus skolai” ir programma, kas veicina gados jaunu pedagogu piesaistīšanu skolām. 2013.gadā Ragn-Sells Igaunijā kļuva par pirmo uzņēmumu, kas saņēma godalgu “Zaļais birojs”, tādējādi apliecinot draudzīgumu videi, bet Vides ministrija atkārtoti apbalvojusi Ragn-Sells ar atzinību “Videi draudzīga rīcība”.

Arī grupas līmenī Ragn-Sells ir viens no vadošajiem un redzamākajiem uzņēmumiem Zviedrijā, kas sniedz plašu ekspertīzi ilgtspējas jautājumos un katru gadu publicē Vides pārskatu. Ragn-Sells dibinātājs Ragnārs Sellbergs ir ierindots desmit ietekmīgāko 20.gadsimta Zviedrijas uzņēmēju vidū.

Par SIA Ragn-Sells:

SIA Ragn-Sells ir Zviedrijas koncerna Ragn-Sellsforetagen AB meitas uzņēmums un Latvijā darbojas kopš 2005.gada un investējis 10 miljonus eiro. Pašlaik tas sniedz sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Rīgā, Baložos, Mālpilī, Vecumniekos un Rundālē. Zviedrijas koncerns Ragn-Sellsforetagen AB dibināts 1881.gadā un ir viens no tirgus līderiem atkritumu apsaimniekošanā un inovatīvā pārstrādē Skandināvijas valstīs un Igaunijā. Koncerna kopējais apgrozījums ir vairāk nekā 600 miljoni eiro. Igaunijā uzņēmums pēdējo sešu gadu laikā ir ieguldījis 20 miljonus eiro – gan jaunās tehnoloģijās un iekārtās, gan degvielas ražotnē, gan cieto atkritumu pārstrādes projektā.

Par Ilgtspējas indeksu:

“Ilgtspējas indekss” ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, palīdzot uzņēmumiem novērtēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni piecās jomās – stratēģijā, tirgus attiecībās, darba vidē, vidē un sabiedrībā. Iniciatīvas partneri ir Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts un nacionālā līmeņa sociālie partneri Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība. Līdzīgi kā pērn arī šogad indeksā pieteicās vairāk nekā 80 Latvijas drosmīgākie un atbildīgākie uzņēmumi.

Papildu informācija:

Antra Savleviča

Baltic Communication Partners

antra.savlevica@bcp.lv, + 371 26422891

Jaunākās ziņas

Jauni tarifi sadzīves atkritumu apsaimniekošanai no 01.01.2018 Vecumnieku novadā un no 01.02.2018 Rundāles novadā

02.02.2018

SIA “Ragn-Sells” informē, ka no 2018.gada 1.janvāra ir mainījušās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas. Minētās izmaiņas saistītas ar “Dabas resursu nodokļa likumā” paredzēto dabas resursa nodokļa likmes par sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugumu. Atbilstoši dabas resursu nodokļa likmes izmaiņām un saskaņā ar līgumiem, kuri ir noslēgti starp apsaimniekotāju un pašvaldībām, nosacījumiem, SIA…

Svarīga informācija par semināru atcelšanu!

30.01.2018

Cienījamie klienti, informējam, ka visi šajā pusgadā ieplānotie apmācību semināri ārstniecības iestāžu darbiniekiem par potenciāli infekciozu atkritumu (VAA) apsaimniekošanas prasībām ir atcelti neparedzētu apstākļu rezultātā, lektores veselības problēmu dēļ. Ļoti atvainojamies par sagādātajām neērtībām! Ar cieņu, SIA Ragn-Sells

Jauni tarifi sadzīves atkritumu apsaimniekošanai no 01.01.2018

09.01.2018

SIA “Ragn-Sells” informē, ka no 2018.gada 1.janvāra ir mainījusies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa. Minētās izmaiņas saistītas ar “Dabas resursu nodokļa likumā” paredzēto dabas resursa nodokļa likmes par sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugumu. Atbilstoši dabas resursu nodokļa likmes izmaiņām un saskaņā ar līgumiem, kuri ir noslēgti starp apsaimniekotāju un pašvaldībām, nosacījumiem, SIA…

Aicinām ārstniecības iestāžu darbiniekus apmeklēt izglītojošus seminārus!

03.01.2018

SIA Ragn-Sells Latvija turpina organizēt apmācību seminārus ārstniecības iestāžu darbiniekiem par potenciāli infekciozu atkritumu (VAA) apsaimniekošanas prasībām. Sīkāku informāciju par semināru norisi un datumiem lasiet šeit.

Darba laiks svētkos!

22.12.2017

Dārgie klienti un sadarbības partneri, informējam, ka svētku laikā mūsu darba laiks ir šāds 22. decembrī – 8:00 – 16:00 25. decembrī -Brīvs 26. decembrī -Brīvs 29. decembrī – 8:00 – 16:00 1.janvārī – Brīvs

Šķiroto atkritumu savākšanas laukums.

28.11.2017

SIA Ragn-Sells savā teritorijā Ķekavas novada “Gurnicās” ir ierīkojis šķiroto atkritumu savākšanas laukumu – pirmo šādu laukumu Ķekavas novadā. Šeit ikviens bez maksas var ērti nodot kartonu, papīru, PET pudeles, polietilēnu, pudeļu stiklu, metālu, baterijas un nolietotās elektropreces. Laukumā var ērti iebraukt ar automašīnu, lai šķirošanai domātos atkritumus varētu ievietot…