Ragn-Sells izveidojis Ķekavas novadā pirmo šķiroto atkritumu savākšanas laukumu

SIA Ragn-Sells uzņēmuma teritorijā ir ierīkojis šķiroto atkritumu savākšanas laukumu, kas ir pirmais šāds laukums Ķekavas novadā.

Tagad arī Ķekavas novada iedzīvotājiem ikdienā ir daudz plašākas iespējas otrreizējai pārstrādei ērti nodot nevajadzīgās lietas. Laukumā iedzīvotāji bez maksas var nodot kartonu, papīru, PET pudeles, polietilēnu, pudeļu stiklu, metālu un nolietotās elektropreces.

Šķirošanas konteineri jaunajā laukumā ir uzskatāmi marķēti ar norādēm, kādus atkritumus katrā drīkst mest. Laukumā var ērti iebraukt ar automašīnu, šķirošanai domātos atkritumus nogādājot tieši konteineros.

„Katrs šāds jauns šķirošanas laukums Latviju tuvina mūsdienīgai, zaļi domājošai valstij, jo parāda iedzīvotāju labo gribu atbildīgi un saudzīgi izmantot dabas resursus. Ne tikai patērēt un izmest, bet visu izlietoto maksimāli pārvērst jaunos resursos, tādejādi samazinot poligonā apglabājamo atkritumu daudzumu, kas negatīvi ietekmē gan vidi, gan cilvēkus, ” uzsver Agris Markss, SIA Ragn-Sells valdes loceklis.

Jaunais laukums ir ierīkots iedzīvotājiem ērti pieejamā vietā, SIA Ragn-Sells teritorijā Ķekavas novada „Gurnicās”, netālu no Ķekavas putnu fabrikas.

Jāatgādina, ka mērķtiecīga atkritumu šķirošana ir ne tikai ieguvums videi, bet arī ļauj būtiski samazināt maksu par atkritumu izvešanu.

„Iedzīvotājiem ir jāapzinās – jo aktīvāk viņi iesaistīsies atkritumu šķirošanā, jo maksa par atkritumu izvešanu būs mazāka. Šāds princips ir spēkā visās attīstītajās pasaules valstīs, kur rūpes par vidi un resursu taupīšanu ir viens no atkritumu apsaimniekošanas galvenajiem principiem,” uzsver A.Markss.

Visus jaunajā laukumā nodotos šķirotos atkritumus SIA Ragn-Sells nodos pārstrādes uzņēmumiem kā otrreizējas izejvielas jaunu produktu ražošanai.

Koncerns Ragn-Sells ik gadu pārstrādei transportē 1,5 miljonus tonnu atkritumu. Pārstrādes rūpnīcas, kur aizceļo Ragn-Sells savāktās otrreizējās izejvielas, atrodas visā pasaulē, galvenokārt Eiropā un Āzijā.

  

 

Jaunākās ziņas

Jauni tarifi sadzīves atkritumu apsaimniekošanai no 01.01.2018 Vecumnieku novadā un no 01.02.2018 Rundāles novadā

02.02.2018

SIA “Ragn-Sells” informē, ka no 2018.gada 1.janvāra ir mainījušās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas. Minētās izmaiņas saistītas ar “Dabas resursu nodokļa likumā” paredzēto dabas resursa nodokļa likmes par sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugumu. Atbilstoši dabas resursu nodokļa likmes izmaiņām un saskaņā ar līgumiem, kuri ir noslēgti starp apsaimniekotāju un pašvaldībām, nosacījumiem, SIA…

Svarīga informācija par semināru atcelšanu!

30.01.2018

Cienījamie klienti, informējam, ka visi šajā pusgadā ieplānotie apmācību semināri ārstniecības iestāžu darbiniekiem par potenciāli infekciozu atkritumu (VAA) apsaimniekošanas prasībām ir atcelti neparedzētu apstākļu rezultātā, lektores veselības problēmu dēļ. Ļoti atvainojamies par sagādātajām neērtībām! Ar cieņu, SIA Ragn-Sells

Jauni tarifi sadzīves atkritumu apsaimniekošanai no 01.01.2018

09.01.2018

SIA “Ragn-Sells” informē, ka no 2018.gada 1.janvāra ir mainījusies sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa. Minētās izmaiņas saistītas ar “Dabas resursu nodokļa likumā” paredzēto dabas resursa nodokļa likmes par sadzīves atkritumu apglabāšanu pieaugumu. Atbilstoši dabas resursu nodokļa likmes izmaiņām un saskaņā ar līgumiem, kuri ir noslēgti starp apsaimniekotāju un pašvaldībām, nosacījumiem, SIA…

Aicinām ārstniecības iestāžu darbiniekus apmeklēt izglītojošus seminārus!

03.01.2018

SIA Ragn-Sells Latvija turpina organizēt apmācību seminārus ārstniecības iestāžu darbiniekiem par potenciāli infekciozu atkritumu (VAA) apsaimniekošanas prasībām. Sīkāku informāciju par semināru norisi un datumiem lasiet šeit.

Darba laiks svētkos!

22.12.2017

Dārgie klienti un sadarbības partneri, informējam, ka svētku laikā mūsu darba laiks ir šāds 22. decembrī – 8:00 – 16:00 25. decembrī -Brīvs 26. decembrī -Brīvs 29. decembrī – 8:00 – 16:00 1.janvārī – Brīvs

Šķiroto atkritumu savākšanas laukums.

28.11.2017

SIA Ragn-Sells savā teritorijā Ķekavas novada “Gurnicās” ir ierīkojis šķiroto atkritumu savākšanas laukumu – pirmo šādu laukumu Ķekavas novadā. Šeit ikviens bez maksas var ērti nodot kartonu, papīru, PET pudeles, polietilēnu, pudeļu stiklu, metālu, baterijas un nolietotās elektropreces. Laukumā var ērti iebraukt ar automašīnu, lai šķirošanai domātos atkritumus varētu ievietot…