Ragn-Sells izveidojis Ķekavas novadā pirmo šķiroto atkritumu savākšanas laukumu

SIA Ragn-Sells uzņēmuma teritorijā ir ierīkojis šķiroto atkritumu savākšanas laukumu, kas ir pirmais šāds laukums Ķekavas novadā.

Tagad arī Ķekavas novada iedzīvotājiem ikdienā ir daudz plašākas iespējas otrreizējai pārstrādei ērti nodot nevajadzīgās lietas. Laukumā iedzīvotāji bez maksas var nodot kartonu, papīru, PET pudeles, polietilēnu, pudeļu stiklu, metālu un nolietotās elektropreces.

Šķirošanas konteineri jaunajā laukumā ir uzskatāmi marķēti ar norādēm, kādus atkritumus katrā drīkst mest. Laukumā var ērti iebraukt ar automašīnu, šķirošanai domātos atkritumus nogādājot tieši konteineros.

„Katrs šāds jauns šķirošanas laukums Latviju tuvina mūsdienīgai, zaļi domājošai valstij, jo parāda iedzīvotāju labo gribu atbildīgi un saudzīgi izmantot dabas resursus. Ne tikai patērēt un izmest, bet visu izlietoto maksimāli pārvērst jaunos resursos, tādejādi samazinot poligonā apglabājamo atkritumu daudzumu, kas negatīvi ietekmē gan vidi, gan cilvēkus, ” uzsver Agris Markss, SIA Ragn-Sells valdes loceklis.

Jaunais laukums ir ierīkots iedzīvotājiem ērti pieejamā vietā, SIA Ragn-Sells teritorijā Ķekavas novada „Gurnicās”, netālu no Ķekavas putnu fabrikas.

Jāatgādina, ka mērķtiecīga atkritumu šķirošana ir ne tikai ieguvums videi, bet arī ļauj būtiski samazināt maksu par atkritumu izvešanu.

„Iedzīvotājiem ir jāapzinās – jo aktīvāk viņi iesaistīsies atkritumu šķirošanā, jo maksa par atkritumu izvešanu būs mazāka. Šāds princips ir spēkā visās attīstītajās pasaules valstīs, kur rūpes par vidi un resursu taupīšanu ir viens no atkritumu apsaimniekošanas galvenajiem principiem,” uzsver A.Markss.

Visus jaunajā laukumā nodotos šķirotos atkritumus SIA Ragn-Sells nodos pārstrādes uzņēmumiem kā otrreizējas izejvielas jaunu produktu ražošanai.

Koncerns Ragn-Sells ik gadu pārstrādei transportē 1,5 miljonus tonnu atkritumu. Pārstrādes rūpnīcas, kur aizceļo Ragn-Sells savāktās otrreizējās izejvielas, atrodas visā pasaulē, galvenokārt Eiropā un Āzijā.

  

 

Jaunākās ziņas

Šķiroto atkritumu savākšanas laukums.

28.11.2017

SIA Ragn-Sells savā teritorijā Ķekavas novada “Gurnicās” ir ierīkojis šķiroto atkritumu savākšanas laukumu – pirmo šādu laukumu Ķekavas novadā. Šeit ikviens bez maksas var ērti nodot kartonu, papīru, PET pudeles, polietilēnu, pudeļu stiklu, metālu, baterijas un nolietotās elektropreces. Laukumā var ērti iebraukt ar automašīnu, lai šķirošanai domātos atkritumus varētu ievietot…

Darba laiks svētkos!

14.11.2017

Dārgie klienti un sadarbības partneri, informējam, ka saistībā ar Valsts svētkiem ir šādas izmaiņas mūsu darba laikos: 17.novembrī – 8:00 – 16:00 20.novembrī – Brīvs Priecīgus svētkus! Ar cieņu, SIA Ragn-Sells

Zviedrijas vēstniecības pārstāvji viesojās SIA Ragn-Sells

10.11.2017

3.novembrī pie mums viesojās Zviedrijas vēstniecības Latvijā pārstāvji. Viņi ir ļoti ieinteresēti darīt visu, lai nodrošinātu planētas ilgtspējīgu nākotni. Šīs vizītes laikā vēstniecības pārstāvjiem bija iespēja uzzināt daudz jauna par atkritumu pārstrādi un šķirošanu, uzdot sev aktuālos jautājumus kā arī redzēt klātienē mūsu ražotni un kā tajā notiek atkritumu šķirošana.

Aicinām apmeklēt semināru 27.oktobrī

24.10.2017

SIA Ragn-Sells piedāvā apmācību semināru 27.oktobrī  Ārstniecības iestāžu darbiniekiem, ģimenes ārstiem un mājas aprūpes speciālistiem par potenciāli infekciozu atkritumu (VAA) apsaimniekošanas prasībām: Apmācību seminārā dalībniekiem būs iespēja: Redzēt atkritumu pārstrādes procesu klātienē un TEMPICO ROTOCLAVE darbību; Uzzināt kā ikdienā strādāt atbilstoši likumdošanas prasībām; Iegūt atbildes par Jums interesējošiem jautājumiem no…

Piedalīsimies LSSA izglītojošajā dienas seminārā “Kosmētisko injekciju aktualitātes”

21.09.2017

25.septembrī SIA Ragn-Sells piedalīsies Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas izglītojošajā dienas seminārā “Kosmētisko injekciju aktualitātes”. Semināra dalībniekiem būs iespēja pieteikties mūsu pakalpojumam “Veselības aprūpes atkritumu savākšana un utilizācija”, kā arī klātienē iepazīties ar mūsu piedāvātajiem taras veidiem un uzdot aktuālos jautājumus. Semināra programma: 10.00 – 12.00 – Dr. Sandra Eglīte Infekciju…

Nododiet nederīgās zāles aptiekā!

29.08.2017

Nederīgie medikamenti ir bīstami atkritumi, tādēļ tos nekādā gadījumā nedrīkst mest pie sadzīves atkritumiem vai kanalizācijā, jo pretējā gadījumā tiek nodarīts liels kaitējums videi, jo medikamentu aktīvās vielas nonāk augsnē, gaisā un gruntsūdeņos, arī dzīvnieki tos var nejauši apēst un saindēties. Zāles kļūst nederīgas, ja: beidzies derīguma termiņš nav zināms…